זהו סיפור על העסק הטוב והאדיב ביותר ששמענו עד כה. ולא, לא מדובר בטעם של הפיצה, אלא בטוב הלב של בעליה

הפיצריה הטובה בעולם

זהו סיפור על העסק הטוב והאדיב ביותר ששמענו עד כה. ולא, לא מדובר בטעם של הפיצה, אלא בטוב הלב של בעליה

הפיצרייה הזו בפארגו, צפון דקוטה, ארה"ב אולי קטנטנה וחדשה, אבל זה לא מנע מהבעלים שלה לחלק הרבה פיצה, אפילו הרבה מאוד – והכל בחינם.

 

חודשים ספורים אחרי שמייק וג'ניפר סטיבנס פתחו ב-2015 פיצרייה בשם Little Caesars הם הבחינו בחסרי הבית של העיר מחטטים בפחים של המסעדה באופן קבוע בסוף כל יום עבודה. "הבנות שלי ואני ראינו אותו מהחלון והחלטנו להביא לו משהו. אז הבאנו לו פיצה", סיפרה ג'ניפר ל-TODAY Food, "הוא היה כל כך אדיב ואסיר תודה. ואז מצאנו את עצמנו עושים את זה שוב בשביל מישהו אחר. ואז שוב ושוב, בשביל עוד אנשים".

אז מה היה פתרון של מייק ברגע שהעניין הפך המוני? הוא שם בחלון המסעדה שלט וכתב בו: "לאלו שמחטטים בזבל שלנו עבור הארוחה הבאה שלהם, אתם בני אדם, ואתם שווים יותר מארוחה שמגיעה מהפח. אתם מוזמנים לבוא בשעות הפעילות שלנו לקבל פיצה חמה וכוס מים בחינם, בלי שנשאל שאלות".

בשלב מאוחר יותר לצער המשפחה מייק אובחן עם לוקמיה. הוא בילה את החודשים הבאים בארגון שותפות של הפיצרייה עם מקלט מקומי לחסרי בית, שבמסגרתה המשפחה תקפיא עשרות פיצות שמתנדבים יאספו למקלט. לאחר מכן הם התחילו לעבוד עם עוד שני מקלטים לחסרי בית.

בסך הכל, משפחת סטיבנס חילקה עד היום יותר מ-142 אלף משולשי פיצה, בשווי כולל של כשבעים אלף דולר.

לבסוף, לאחר מאבק ממושך עם מחלת הסרטן, מייק נפטר בדצבר 2017, אבל ג'ניפר ממשיכה את דרכו. היא ממשיכה לחלק פיצות ולגייס כספים עבור המיזם שלהם בגיוס המונים. "הוא באמת, באמת רדף אחרי החלום הזה", היא אומרת, "זה היה דבר קטן שיכולנו לעשות כדי להביא שינוי גדול לחיים של האנשים האלו, וזה פשוט המשיך. צריך להתאחד כדי לעזור זה לזה, ואנחנו פשוט עושים את זה כי זה נראה כמו הדבר הנכון לעשות".

השארת תגובה