אחת ממובילות הדעה הבולטות כיום ברשת, רחלי ורניר, עם מעל 130 אלף עוקבים ברשתות, מספרת כיצד חזרה בשאלה בגיל 15, עזבה את הבית ולמדה להכין אוכל שהיו עד אז רק בבתים של החברות

   

"למדתי לבשל כדי לשרוד"

אחת ממובילות הדעה הבולטות כיום ברשת, רחלי ורניר, עם מעל 130 אלף עוקבים ברשתות, מספרת כיצד חזרה בשאלה בגיל 15, עזבה את הבית ולמדה להכין אוכל שהיו עד אז רק בבתים של החברות. היום? התמונות מדברות

"כשאת שומעת את חברות שלך מספרות מה אמא שלהן הולכת להכין להם, ולך אין, את חייבת לאלתר"

הכירו את רחלי ורניר, בת 28, אופה ומבשלת כבר 13 שנה.

היא גדלה בבית רבנים, חזרה בשאלה בגיל 15, ושכרה דירה לבד שם התבגרה והתחשלה בבישול, ולאחר מכן גם באפייה. תחילה עשתה זאת כדי לשרוד וכדי שיהיה לה אוכל כמו שיש לחברות. היום היא מעבירה סדנאות לבישול ואפייה ברמות הגבוהות ביותר ומובילה מעל 130 אלף עוקבים ברשתות החברתיות שרק מחזקים אותה מדי יום.

איך ילדה בת 15 מסתדרת בדירה לבד?

"זה לא באמת קל או פשוט להתסדר לבד בגיל כזה, אבל זה נקרא הישרדות. שאין ברירה אז אין ברירה, ובעצם זה מתחבר לזה שהתחלתי לבשל ולאפות בגיל הזה כי הייתי חייבת. כשאת שומעת את חברות שלך מספרות מה אמא שלהן הולכת להכין להם ולך אין את זה, אז את חייבת לאלתר. משם בעצם למדתי הכל לבד. אין נוסחת קסם, זה אינספור ניסיונות והרבה למידה און ליין. צוברים את הידע התאורטי והרבה ניסיון שצוברים במשך שנים. אפשר להגיע לתוצאות מדהימות וכמובן למקום מאוד גבוה ביצירה שבו בעצם כבר מרכיבים קינוחים מ-0".

עזרו לך? את בקשר עם המשפחה היום?

"אף אחד לא עזר לי. שכרתי דירה עם מישהי שלמדה איתי שהיו לה בעיות משפחתיות. עבדתי אחר הצהריים ולמדתי בבקרים. כל זה על מנת לנסות לעשות משהו עם עצמי ולממן כמובן את הדירה שלי ואת המחייה".

מתי הבנת שהאוכל זה מקצוע לחיים?

"אפשר להגיד שמאז שהתחלתי זה כמו אהבה ממבט ראשון. זה משיכה מטורפת לראות אנשים מתענגים בזכותך, זה שווה עולם. בביס הראשון שאכלו מיד הבנתי שזה מה שאני רוצה לעשות. לתת לאנשים להינות מהידיים שלי, לא משנה אם זה ממתכונים ביתיים ופשוטים כמו שיש לי בבלוג, או מלמידה של קינוחי יוקרה כמו שאני מלמדת בשנים האחרונות אלפי תלמידים. בכולם הסיפוק הוא מטורף שהתוצאה היא עונג מהצד שהשני. זכיתי לתת ממני משהו שעושה טוב למישהו אחר".

האם לדעתך בישול ואפייה אלו כשרונות מולדים או שאפשר ללמוד את זה?

"לדעתי זה לגמרי משהו מולד, אם כי כמו כל יהלום, צריך ליטוש, ואפשרי וצריך להרחיב את הידע בכל דרך אפשרית".

מה החלום/ות שלך?

"שאלה מצויינת כי פעם החלום שלי היה מה ש אני עושה היום, שזה ללמד קונדיטורים מכל רחבי הארץ ולהצליח בזה. ברוך ה' היום אני ממלאת סדנאות עם רשימות המתנה ארוכות שזה כל מה שחלמתי עליו פעם. אבל כמובן תמיד אשמח לגדול עוד ועוד אבל כן להשאיר בתחום שאני כל כך אוהבת ובוער בי כבר כלכך הרבה שנים".

130 אלף עוקבים ברשתות החברתיות. מספר בלתי נתפס. איך את מגיבה לזה?

"אין ספק שמספר העוקבים זה מדד מטורף להרבה דברים וזה עוזר. למשל, את הסדנאות שלי ממלאים העוקבים המדהימים שלי שהכי מחממים את לבי באמונה שלהם לאורך כל הדרך. חלק הכירו אותי בשנים האחרונות וחלק איתי ממש מתחילת הדרך, עוד שהיו שואלים אותי על כל תמונת אוכל באיכות נמוכה: "אפשר מתכון?". אין ספק שזכיתי, וזה כמובן כוח מטורף שאני מקבלת בהערכה גדולה וצניעות".

רוצים לראות עוד?

השארת תגובה